399 Figurin porslin Bassano Italien 1900-tal
Porslinsfigurin föreställande en pudel, tillverkad i glaserat stengods
Märkt: Bassano
Höjd: 37 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre nagg på en tass, inga övriga anmärkningar
Bassano porcelain figurine Italy 20th century
Porcelain figurine representing a poodle, made in glazed stoneware
Marked: Bassano
Height: 37 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor chip on one paw, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |