573 Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
Halsband tillverkad av rött 14K Guld besatt med strass.
Stämplad: 585
Diametermått c.a: 13 cm
Vikt: 19,6 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar
Necklace / Link 14K Gold from the 20th century
Necklace made of red 14K Gold studded with rhinestones.
Stamped: 585
Diameter measurement approx.: 13 cm
Weight: 19.6 grams
Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks
Estimate | 6,000 - 7,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |