414 Muminmuggar & Kanna 1900-2000-tal (7 delar)
Samling Muminmuggar skapade i porslin av Arabia, Finland
Samlingen består av:
- Muminpappa
- Sov gott
- Mumintrollet
- ABC
- Åka kana
- Misan gul
- Kanna "Badhuset"
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Moomin Mugs & Tankard 1900-2000 (7 parts)
Collection Moomin mugs created in porcelain by Arabia, Finland
The collection consists of:
- Moomin daddy
- Sleep tight
- The Moomintroll
- ABC
- Go canoeing
- Misan yellow
- Tankard "Bathhouse"
Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |