310 Rockhuvud Trä Allmoge 1800-tal
Rockhuvud i bemålat trä.
Längd med pigg: 62 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, färgskav, sprickor, träet böjt, inga övriga anmärkningar
Distaff Wood Folk Craft 19th Century
Distaff made of painted wood.
Length with plug: 62 cm
Condition: Age-based wear, paint scratched, cracks, wood bent, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |