600 Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Skål tillverkad av sterlingsilver med hamrad & bearbetad yta
Renhetsgrad silver 925/1000 (Sterling)
Stämplad av Borgila, Stockholm 1972
Diametermått: 16,5 cm
Höjd: 8 cm
Vikt: 566 gram
Konditionsrapport: Personlig inskription, repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Bowl made of sterling silver with hammered & machined surface
Degree of purity silver 925/1000 (Sterling)
Stamped by Borgila, Stockholm 1972
Diameter measurement: 16.5 cm
Height: 8 cm
Weight: 566 grams
Condition report: Personal inscription, scratches & age-based wear, no other remarks
Estimate | 3,500 - 4,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |