413 Stig Lindberg "Comedia" Karott 1900-tal
Stig Lindberg 1916-1982
Karott med lock i modell "Comedia" formgiven av Stig Lindberg för Gustavsberg
Märk: Gustavsberg Sweden Comedia
Höjd: 18 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Stig Lindberg "Comedia" Dish 20th century
Stig Lindberg 1916-1982
Serving dish in model "Comedia" designed by Stig Lindberg for Gustavsberg
Tagged: Gustavsberg Sweden Comedia
Height: 18 cm
Condition report: Minor age-based wear and scratches, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |