335 Bordslampor Mässing & trä 1970-tal (3 st)
Lampfot och kropp i blankpolerad mässing med partier av svarvat och mörkbetsat trä
Märkt: IA typ, 1750 Mesa
Höjd: 40 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, repor och mindre märken, ej funktionstestade, inga övriga anmärkningar
Table lamps Brass & wood 1970s (3 pcs)
Lamp base and body in polished brass with parts of turned and dark stained wood
Marked: IA type, 1750 Mesa
Height: 40 cm
Condition report: Age-based wear, scratches and minor marks, not functionally tested, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |