633 Fruktfat Silver 1929
Fat / skål tillverkad av silver med hamrad yta.
Stämplad: Torndahl-Ekström Ab, Stockholm 1929
Längd: 29 cm
Vikt: 400 gram
Konditionsrapport: Repor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Fruit platter Silver 1929
Dish / bowl made of silver with a hammered surface.
Stamped: Torndahl-Ekström Ab, Stockholm 1929
Length: 29 cm
Weight: 400 grams
Condition report: Scratches & age-based wear, No other remarks.
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |