480 Göran Wärff Skål Glas Kosta Boda 1900-tal
Göran Wärff 1933-2022
Skål i glas.
Signerad: Kosta Boda Atelje 162875008
Diameter: 22,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, repor, inga övriga anmärkningar
Göran Wärff Bowl Glass Kosta Boda 20th century
Göran Wärff 1933-2022
Bowl made of glass.
Signed: Kosta Boda Atelje 162875008
Height: 22.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, scratches, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |