352 Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
Golvlampa med två stycken ljukällor och textilskärm
Rund platta i mässing på tre lejontassar
Plisserad stomme i mörkbetsat lövträ och mässingdetalj
Höjd: 156 cm
Bredd skärm: 50 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstastad, inga övriga anmärkningar
Floor lamp Wood & brass 1940s/50s
Floor lamp with two light sources and textile shade
Round plate in brass on three lion paws
Pleated frame in dark stained hardwood and brass detail
Height: 156 cm
Width screen: 50 cm
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, not function keyed, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |