367 Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
Hans-Agne Jakobsson: 1919-2009
Åtta stycken ljusstakar för altarljus tillverkade i mässing
Märkta: Hans Agne Jakobsson L 92, L97 & L98
Höjd: 5-2 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Hans-Agne Jakobsson Candlesticks Brass 20th century (8 pcs)
Eight candlesticks made of brass
Marked: Hans Agne Jakobsson L 92, L97 & L98
Height: 5-2 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks and scratches, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |