372
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
Final bid400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
373
Kandelabrar Gusum Nr 21 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
368
Josef Frank Taklampor "2162" Firma Svenskt Tenn 1900-tal (2 st)
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
374
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
375
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Est1,500 - 2,000 SEK
376
Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
377
Est1,200 - 1,500 SEK
378
Kandelaber Haga mässing 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK