514 Åke Lagerborg 1927-2020 Skulptur Tenn och Trä
"Insyn"
Skulptur tillverkad av tenn och trä.
Signerad: Åke Lagerborg
Daterad: 1970
Höjd:20 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage, inga övriga anmärkningar.
"Insyn"
Sculpture made of tin and wood.
Signed: Åke Lagerborg
Dated: 1970
Height: 20 cm
Condition report: Minor age related wear. No other remarks.
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |