454 Gunnar Nylund 1904-1997 Vas Stengods Rörstrand 1900-tal
Golvvas / kanna tillverkad i glaserat stengods
Signerad: GN PA, Rörstrand
Höjd: 44,5 cm
Bredd: 18 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt ytslitage, inga övriga anmärkningar
Gunnar Nylund 1904-1997 Vase Stoneware Rörstrand 20th century
Floor vase / pitcher made of glazed stoneware
Signed: GN PA, Rörstrand
Height: 44.5 cm
Width: 18 cm
Condition report: Minor minor surface wear, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |