446 Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Duva" Gustavsberg 1970/80-tal
Väggrelief med sittande flicka och duva, tillverkad i stengods
Stämpelsignerad: Lisa Larson samt med studiohanden
Numrerad: 97/950
Mått: 32 x 28 cm
Konditionsrapport: Saknar träpinne, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson 1931-2024 Wall relief "Dove" Gustavsberg 1970/80s
Wall relief with a seated girl and a dove, made of stoneware
Stamp signed: Lisa Larson and with the studio hand
Numbered: 97/950
Dimensions: 32 x 28 cm
Condition report: Missing wooden stick, no other remarks
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |