339 Ljusstakar Louis Philippe Senempiré 1800-tal (2st)
Brännförgylld och mörkpatinerad brons, kanelerade skaft stående på tredelad lejonfot
Höjd: 28 cm
Konditionsrapport: Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar
Candlesticks Louis Philippe Senempiré 19th century (2 pcs)
Fire-gilt and dark patinated bronze, fluted shaft standing on a three-part lion's foot
Height: 28 cm
Condition report: Minor marks & age-based wear, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |