217 Ryggsäck "Raindeer" Keros 1900-tal
Jaktryggsäck från Keros tillverkad i garvat läder
Axelremmar och ett ytterfack
Etikettmärkt: Keros
Höjd: ca 45 cm
Bredd: ca 38 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och fläckar, ställvis torra partier, inga övriga anmärkningar
Backpack "Raindeer" Kero's 20th century
Hunting backpack from Keros made of tanned leather
Shoulder straps and an outer compartment
Labeled: Keros
Height: approx. 45 cm
Width: approx. 38 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks and stains, dry parts in places, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |