433 Stig Lindberg 1916-1982 Väggrelief "Kröningen" Gustavsberg 1960-tal
Väggplakett "Kröningen" från serien monokrom
Tillverkad i glaserat stengods
Signerad: Stig L
Märkt: Gustavsberg
Mått: 29 x 29 cm
Konditionsrapport: Inga övriga anmärkningar
Stig Lindberg 1916-1982 Wall relief Gustavsberg 1947
Wall plaque "The Coronation" from the monochrome series
Made of glazed stoneware
Signed: Stig L
Marked: Gustavsberg
Dimensions: 29 x 29 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |