430 Servisglas 1800/1900-tal (13 st)

1695a_8dc314e7eaa3f6c_med.jpeg
  • 1695a_8dc314e7eaa3f6c_sm.jpeg
  • 1695b_8dc314e7ee16ad5_sm.jpeg
  • 1695c_8dc314e7f142420_sm.jpeg
  • 1695d_8dc314e7f41c057_sm.jpeg

Grön kupa med slipad dekorkant Sex-kantig stjälk och rund fot i klarglas Höjd: 13 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre nagg på ett glas, inga övriga anmärkingar

Serving glasses 19th/20th century (13 pcs) Green cup with polished decorative edge Hexagonal stem and round foot in clear glass Height: 13 cm Condition report: Minor age-based wear, minor chip on one glass, no other comments

  • Skick:Begagnat

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK