318 Emil Sandberg Väggrelief Trä 1982
Emil Sandberg 1905-1998 Snidad trärelief med djurmotiv, däribland namngivna fåglar: skata, sidensvans, bofink, gråsparv, kråka, gärdsmyg, talgoxe, blåmes, lappmes Signerad: Emil Sandberg Daterad: 1982 Mått på trä: 62 x 20 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Emil Sandberg Wall relief Wood 1982 Emil Sandberg 1905-1998 Carved wood relief with animal motifs, including named birds: magpie, silktail, chaffinch, house sparrow, crow, wren, wagtail, blue tit, lapwing Signed: Emil Sandberg Dated: 1982 Dimensions of wood: 62 x 20 cm Condition report: Minor age-based wear and scratches, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |