422 Brevpressar Kina 1900-tal (3 st)
Tre brevpressar, två med blomster och fåglar/insekter och en med motiv av en påfågel Ursprung: Kina Diameter: 6-8 cm
Konditionsrapport: Mindre ytliga märken och repor, inga övriga anmärkningar
Paperweights China 20th century (3 pcs) Three letterpresses / paperweights, two with flowers and birds/insects and one with a motif of a peacock Origin: China Diameter: 6-8 cm / 2,3-3,2 inches Condition report: Minor superficial marks and scratches, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |