344 Stig Lindberg Väggrelief Stengods 1960-tal

1941a_8dc314cf1cec4d3_med.jpeg
  • 1941a_8dc314cf1cec4d3_sm.jpeg
  • 1941b_8dc314cf20a4298_sm.jpeg
  • 1941c_8dc314cf24049e7_sm.jpeg
  • 1941d_8dc314cf27d6087_sm.jpeg

Stig Lindberg 1916-1982 "Mannen som kunde tala med fiskar" Väggrelief / väggplatta tillverkat av delvis glaserat stengods Märkt: Stig L Gustavsberg Bredd: 37 cm Höjd: 36 cm

Konditionsraport: Inga anmärkningar

Stig Lindberg Wall Relief Stoneware 1960s Stig Lindberg 1916-1982 "The fish wisperer" Wall Relief of partially glazed stoneware Marked: Stig L Gustavsberg Width: 37 cm Height: 36 cm Condition report: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer