448 Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal

1992a_8dc31618f4b4b14_med.jpeg
  • 1992a_8dc31618f4b4b14_sm.jpeg
  • 1992b_8dc316190f313e4_sm.jpeg
  • 1992c_8dc3161927e17fe_sm.jpeg
  • 1992d_8dc316193d6cfd6_sm.jpeg

Förfinad brukskniv Skaft av granmasur och björkmasur Slida i rårandsläder Blad: Damasteel Signerad på blad: Tallroth Total längd: 23 cm Längd kniv: 22,5 cm Längd blad: 11 cm

Bengt Olof Tallroth Knife from the 21th century Refined utility knife Shaft of pine sapwood and birch sapwood Sheath in rawhide leather Sheet: Damasteel Signed on sheet: Tallroth Total length: 23 cm Knife length: 22.5 cm Blade length: 11 cm Condition: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK