449 Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
Förfinad brukskniv Skaft av kohorn och Rafir. Slida i rårandsläder Blad: AEBL Signerad på blad: Tallroth Total längd: 21 cm Längd kniv: 20 cm Längd blad: 8,5 cm
Bengt Olof Tallroth Knife from the 21th century Refined utility knife Shaft of cow horn and rafir. Sheath in rawhide leather Sheet: AEBL Signed on sheet: Tallroth Total length: 21 cm Knife length: 20 cm Blade length: 8.5 cm Condition: No remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |