258 Ryamatta 170X110 "Lily" 1960/70-tal
Handknuten ryamatta i ull med ghiordesknutar
Abstrakt motiv i polykroma färger
Huvudfärg: Blå
Mått: 170X110 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, fläckar, inga övriga anmärkningar
Ryamatta 170X110 "Lily" 1960s/70s
Hand-knotted wool rug with Ghiordes knots
Abstract motif in polychrome colors
Main color: Blue
Dimensions: 170X110 cm
Condition report: Minor use wear, stains, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |