572 Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
Ring i 18K vitt guld. Besatt med tre större och tolv mindre briljantslipade diamanter.
Stämplad 18K
Inre diameter: 17 mm
Vikt: 5,3 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Ring 18K Gold and Brilliant cut Diamonds 1950
Ring made of 18K white gold. Set with three larger and twelve smaller brilliant cut diamonds.
Stamped: 18K
Inner diameter: 17 mm
Weight: 5.3 grams
Condition: Minor usage wear, no other remarks
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |