565 Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Vas / bägare i silver med hammrad dekor
Tillverkad av: Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1972
Stämplad: E. Löfman, MGAB (Markströms Guldsmeds AB K G
Höjd: 19 cm
Vikt: 366 gram
Konditionsrapport: Mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Eric Löfman Vase silver MGAB Uppsala 1972
Vase / goblet in silver with hammered decoration
Manufactured by: Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1972
Stamped: E. Löfman, MGAB (Markströms Guldsmeds AB K G
Height: 19 cm
Weight: 366 grams
Condition report: Minor scratches and marks, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |