510 Helhornskniv 1900-tal
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Osignerad.
Längd kniv: 18 cm
Längd inklusive slida: 24 cm
Konditionsrapport: Märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
All-bone knife from the 20th century
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Unsigned.
Knife length: 18 cm
Length including sheath: 24 cm
Condition report: Marks & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |