238 Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)
Skålar, slev, samt två figuriner tillverkade i tenn.
Stämplade
Diameter skålar: 17-23 cm
Längd slev: 25 cm
Höjd figuriner: 5-7 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage och repor, figurinerna böjda, inga övriga anmärkningar
Collection of Pewter objects 20th Century (5 pcs)
Bowl, spoon, and two figurines made of pewter.
Stamped
Diameter bowls: 17-23 cm
Length of spoon: 25 cm
Height of figurines: 5-7 cm
Condition: Usare wear and scratches, figurines bent, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |