68 Bengt Orup "Strikt" Glas Johansfors 1900-tal (14 st)
Bengt Orup 1916-1996
Dryckesglas modell "Strikt" med randig dekor i polykroma färger
Set bestående av:
- 6 st Höga glas
- 8 st Snapsglas
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
-----------------------
Bengt Orup "Strikt" Glass Johansfors 20th century (14 pcs)
Bengt Orup 1916-1996
Drinking glass model "Strict" with striped decoration in polychrome colors
Set consisting of:
6 tall glasses
8 Schnapps glasses
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.