3 Edward Hald 1883-1980 Skål Orrefors 1948
Skål i glas tillverkad i slipgraalsteknik.
Signerad: Orrefors Sweden S. Graal nr 1208 Edward Hald
Höjd: 5 cm.
Längd: 14 cm.
Bredd: 11 cm.
Edward Hald 1883-1980 Skål Orrefors 1948
Glass bowl made in grinding grail technique.
Signed: Orrefors Sweden S. Graal no. 1208 Edward Hald
Height: 5 cm.
Length: 14 cm.
Width: 11 cm.
Condition report: No remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |