546 Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
Förfinad brukskniv
Skaft av renhorn och björkmasur
Slida i rårandsläder
Signerad: Tallroth
Total längd: 21,5 cm
Längd kniv: 20 cm
Längd blad: 8,5 cm
Bengt Olof Tallroth Knife 2000s
Refined utility knife
Shaft of reindeer antler and birch sapwood
Sheath in rawhide leather
Signed: Tallroth
Total length: 21.5 cm
Knife length: 20 cm
Blade length: 8.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |