541 Martin Suorra Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Kiruna.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Längd: 25 cm
Martin Suorra Cup / Guksi Sami craft from the 20th century
Kiruna.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Length: 25 cm
Condition report: No remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |