241 Thea Leonhard Stolar "Flamingo" Nässjö Stolfabrik 1900-talets mitt (4 st)
Thea Leonhard 1924-1972
Fyra stolar med stomme av teak och bok med spjälad rygg
Fast och stoppad sits med mönstrad giraffmönstrad textilklädsel
Höjd: 87 cm
Sitthöjd: 44 cm
Bredd: 47 cm
Djup: ca. 60 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, mindre stötskador och färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Thea Leonhard Chairs "Flamingo" Nässjö Stolfabrik mid-20th century (4 pcs)
Thea Leonhard 1924-1972
Four chairs with a frame of teak and beech with split backs
Fixed and upholstered seat with patterned giraffe-patterned textile upholstery
Height: 87 cm
Seat height: 44 cm
Width: 47 cm
Depth: approx. 60 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, minor impact damage and color loss, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |