243 Anna Castelli Skåp "Componibili 3" Kartell Italien 1900-talets andra hälft

3701a_8dc6dd6befdc816_med.jpeg
  • 3701a_8dc6dd6befdc816_sm.jpeg
  • 3701b_8dc6dd6bfbccc6d_sm.jpeg
  • 3701c_8dc6dd6c095216d_sm.jpeg
  • 3701d_8dc6dd6c15dcf84_sm.jpeg
  • 3701e_8dc6dd6c2223c6c_sm.jpeg
  • 3701f_8dc6dd6c2f6695e_sm.jpeg
  • 3701g_8dc6dd6c3a2e016_sm.jpeg

Anna Castelli Ferrieri: 1918-2006 Milano

Cylinderformat skåp tillverkat i ABS-plast med tre stycken skjutdörrar och svart gummilist i botten

Märkt: Kartell 4965-6-7, made in Italy

Formgiven 1969 för Italienska Kartell

Höjd: 58,5 cm

Diameter: 32 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, pår av liv i form av mindre märken/ och repor, inga övriga anmärkningar

Anna Castelli Cabinet "Componibili 3" Kartell Italy second half of the 20th century

Anna Castelli Ferrieri: 1918-2006 Milan

Cylindrical cabinet made of ABS plastic with three sliding doors and black rubber strip at the bottom

Marked: Kartell 4965-6-7, made in Italy

Designed in 1969 for Italian Cartel

Height: 58.5 cm

Diameter: 32 cm

Condition report: Minor age-based wear, traces of life in the form of minor marks/and scratches, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK