303 Spatserkäpp Indien tidigt 1900-tal
Promenadkäpp med stickert och lejonmaskaron
Tillverkad i svärtat trä med mässingstycken och snidad dekor
Bladlängd: 37 cm
Total längd inkl balja: 59 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken, repor och sprickor, inga övriga anmärkningar
Walking stick India early 20th century
Walking stick with stitch and lion mascara
Made of blackened wood with brass pieces and carved decor
Blade length: 37 cm
Total length including tub: 59 cm
Condition report: Age-based wear, marks, scratches and cracks, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |