570 Roland Johnsson Halvhornskniv Sameslöjd 1996
Marsfjäll / Norge.
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: RJ
Daterad: 1996
Längd inklusive slida: 22,5 cm
Längd kniv: 18,5 cm
Roland Johnsson Half horn knife Sameslöjd 1996
Marsfjäll / Norway.
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: RJ
Dated: 1996
Length including sheath: 22.5 cm
Knife length: 18.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |