472 Erik Höglund 1932-1998 Karaff 1900-tal
Karaff tillverkad i klarglas.
Till synes osignerad.
Totalhöjd: ca 27,5 cm
Konditionsrapport: Mindre nagg på propp, bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Erik Höglund 1932-1998 Carafe 20th century
Carafe made of clear glass.
Apparently unsigned.
Total height: approx. 27.5 cm
Condition report: Small chip on stopper, wear from use, no other remarks.
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |