280 Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal
Arne Vodder: 1926-2009
Skrivbord i teak med kopplade ben / gavlar och upphöjd sarg baktill
Modulskåp med tre lådor fram och helskåpslucka bak
Märkt under skiva: Vamo 36
Höjd: 75 cm
Bredd: 155 cm
Djup 73 cm
Konditionsrapport: Ställvis slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Arne Vodder & Anton Borg Desk Vamo Denmark 1960s
Arne Vodder: 1926-2009
Desk in teak with continuous legs/ends and raised edge at the back
Modular cabinet with three drawers at the front and a full cabinet door at the back
Marked under the disc: Vamo 36
Height: 75 cm
Width: 155 cm
Depth 73 cm
Condition report: Occasional wear, marks and scratches, no other remarks
Värdering | 10 000 - 12 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |