354 Kandelabrar Oscarianska 1800-tal
Kandelabrar med plats för fem ljus på skaft i marmor och fot bronserad mässing
Svängda bladornerade ljusarmar behängda med slipade prismor
Höjd: 47 cm
Bredd: 26 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, något snea, inga övriga anmärkningar
Candelabra Oscarian style 19th century
Candelabra with space for five candles on a marble shaft and bronzed brass foot
Curved leaf-decorated candlesticks bedecked with cut prisms
Height: 47 cm
Width: 26 cm
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, some wear, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |