378 Kandelaber Haga mässing 1900-tal
Mässingsljusstake "Sofia" design av Carl-Arne Breger för Haga mässing.
Fem ljushållare.
Märkt: 1993
Höjd: 32 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, stearinfläckar, inga övriga anmärkningar
Candelabra Haga brass 20th century
Brass candlestick "Sofia" design by Carl-Arne Breger for Hagamässing
Five candle holders.
Marked: 1993
Height: 32 cm
Condition report: Use-wear, candle stains, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |