30 Ante Karlsson-Stig Olja på duk
Landskapsmotiv
Signerad: a. K:son-Stig
Daterad: 1938
Mått på duk: 57,5 cm
Mått inkl ram: 69 x 52 cm
Konditionsrapport: Lös i sin spännram, mindre färgsläpp, inga övriga anmärkningar
Ante Karlsson-Stig Oil on canvas
Landscape motifs
Signed: a. K:son-Stig
Dated: 1938
Dimensions of canvas: 57.5 cm
Dimensions including frame: 69 x 52 cm
Condition report: Loose in its tension frame, minor color fading, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |