334 Taklampa glas & metall 1970-tal

4609a_8dcaa6cbf6ae3c4_med.jpeg
  • 4609a_8dcaa6cbf6ae3c4_sm.jpeg
  • 4609b_8dcaa6cc0b3def4_sm.jpeg
  • 4609c_8dcaa6cc209f57d_sm.jpeg

Taklampa/pendellampa med kupol i orangefärgat glas och genombrutet metallband

Ej funktionstestad

Höjd kupa: 27 cm

Diameter: 27 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, nagg/avslag längs kant på baksidan, inga övriga anmärkningar

Ceiling lamp glass & metal 1970s

Ceiling lamp/pendant lamp with dome in orange-colored glass and perforated metal band

Not functionally tested

Cup height: 27 cm

Diameter: 27 cm

Condition report: Age-based wear, chip/rejection along the edge on the back, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK