225 Kniv Franz Wenk Solingen Tyskland 1900-tal
Tillverkad av silver, läder samt detaljer av 18K Guld.
Märkt: Franz Wenk Solingen
Total längd: 31 cm
Längd kniv: 29 cm
Konditionsrapport: Slitage i läder, märken, mindre bucklor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Knife Franz Wenk Solingen Germany from the 20th century
Made of silver, leather and details of 18K Gold.
Marked: Franz Wenk Solingen
Total length: 31 cm
Knife length: 29 cm
Condition report: Leather wear, marks, minor dents & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |