526 Väska Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 1900-tal

4667a_8dca7c7cfa91e41_med.jpeg
  • 4667a_8dca7c7cfa91e41_sm.jpeg
  • 4667b_8dca7c7d0905647_sm.jpeg
  • 4667c_8dca7c7d187e71c_sm.jpeg
  • 4667d_8dca7c7d2260c39_sm.jpeg
  • 4667e_8dca7c7d2bbb42e_sm.jpeg
  • 4667f_8dca7c7d37c51d1_sm.jpeg

Josef Frank: 1943-1945

Väska tillverkad i linnetyg med tulpanmönster "Tulpaner" i polykroma färger mot Detaljer i läder samt mässing, ficka invändigt samt fodrad med svart bomullstyg

Mått: 53 x 45 x 12 cm

Kondittionsrapport: Mindre slitage på ena handtag, inga övriga anmärkningar

Bag Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 20th century

Joseph Frank: 1943-1945

Bag made of linen fabric with tulip pattern "Tulips" in polychrome colors against Details in leather and brass, pocket inside and lined with black cotton fabric

Dimensions: 53 x 45 x 12 cm

    Värdering2 000 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK