150 Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
"Vårkväll i lappmarken"
Monogramsignerad: BH
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 35 x 24 cm
Mått inklusive ram: 44 x 34 cm
Berta Hansson 1910-1994 Oil on canvas
"Spring evening in the Lapland"
Monogram signed: BH
Oil on canvas mounted on panel.
Dimensions of panel: 35 x 24 cm
Dimensions including frame: 44 x 34 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |