335 Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)
Två olika vägglampetter med design av Carl Fagerlund, Orrefors.
Tillverkad av metall, mässing & kristall.
Höjd: 25-30 cm
Konditionsrapport: Avklippta sladdar, ej funktionstestade, Mindre märken, Inga övriga anmärkningar.
Carl Fagerlund Lampetter Orrefors from the 20th century (2 pcs)
Two different wall sconces designed by Carl Fagerlund, Orrefors.
Made of metal, brass & crystal.
Height: 25-30 cm
Condition report: Cut cords, not functionally tested, Minor marks, No other remarks.
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |