476 Gudmar Olovson 1936-2017 Skulptur 1900-tal
"Les deux Arbres"
Tillverkad av patinerad konstmassa, så kallad "Kallbrons"
Signerad: Gudmar
Höjd: 32 cm
Konditionsrapport: Flertalet mindre släpp av patineringen, Märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Gudmar Olovson 1936-2017 Sculpture from the 20th century
"Les deux Arbres"
Made of patinated synthetic resin, so-called "Cold Bronze"
Signed: Gudmar
Height: 32 cm
Condition report: Several minor loosening of the patination, Marks & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |