506 Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal
Malmberget.
Skulpturgrupp föreställande renar och samer på rajd mot sommarvistet (Renrajd)
Tillverkad och snidad av trä.
Monogramsignerad: KB
Längd: 35 cm
Kjell Bergqvist Sculpture Wood "Reindeer ride" from the 20th century
Malmberget.
Sculpture group representing reindeers and Sami (Reindeer herd) made and carved from wood.
Monogram signed: KB
Length: 35 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 3 000 - 3 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |