84 Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Glas 1900-tal

2780a_8dc57ab89df477f_med.jpeg
  • 2780a_8dc57ab89df477f_sm.jpeg
  • 2780b_8dc57ab8b236eb1_sm.jpeg
  • 2780c_8dc57ab8c5a33cb_sm.jpeg
  • 2780d_8dc57ab8d6e0837_sm.jpeg
  • 2780e_8dc57ab8e90890c_sm.jpeg
  • 2780f_8dc57ab8fb2b48d_sm.jpeg
  • 2780g_8dc57ab910d87a9_sm.jpeg
  • 2780h_8dc57ab92397747_sm.jpeg

Konstnär född: 1938

Skulptur tillverkad av sandgjutet glas i orange och röda toner.

Motiv av trappor, ansikte, fingrar och knoppor.

Signerad: B.Vallien

Höjd: 25 cm

Vikt: 3240 gram

Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture Glass 20th century

Artist born: 1938

Sculpture made of sand casted glass in orange and red tones.

Motifs of stairs, face, fingers and pimples.

Signed: B.Vallien

Height: 25 cm

Weight: 3240 grams

Condition report: No comments.

  • Skick:Begagnat

Värdering8 000 - 10 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer